Nori susikurti internetinę svetainę arba elektroninę parduotuvę? Štai nuo ko turėtum pradėti

Pagalvoji apie savo internetinio tinklalapio kūrimą, bet nežinai nuo ko pradėti?

Tuomet galiu tvirtai pasakyti, kad taip jautiesi ne Tu viena! 🙌

Kuruodama didžiausią Lietuvoje aktyvių ir verslių moterų bendruomenę She Is Glowing, labai dažnai susiduriu su moterų klausimais apie internetinės svetainės bei elektroninės parduotuvės kūrimą. Ar verta, nuo ko pradėti, kaip tai padaryti, kokiomis platformomis naudotis – diskusijos tokiomis ir panašiomis temomis mūsų grupėje verda kiekvieną dieną.

Būtent todėl šiai temai dedikavome atskirą online kursą mūsų She Is Glowing X Dreams Club narėms, o šiandien nusprendžiau parašyti šį įrašą, kuris ne tik atsakys į visus svarbiausius ir aktualiausius klausimus, bet taip pat atskleis patį paprasčiausią būdą susikurti savo internetinę svetainę (arba elektroninę parduotuvę).

schitts creek girl GIF by CBC

Kodėl verta turėti internetinį puslapį?

Visų pirma, noriu pabrėžti, kad svarstymas apie savo internetinio puslapio kūrimą ar elektroninės parduotuvės atidarymą yra labai teisingas sprendimas. Tiesa ta, kad pasirinkimas kurti savo tinklapį gerokai padidina jūsų prekių ar paslaugų prieinamumą, kadangi jūsų elektroninė svetainė bus prieinama visiems interneto prieigą turintiems žmonėms.

Be to, tai suteikia ir patogumo – susikūrus savo tinklapį, visa reikalinga informacija bus vienoje vietoje – nuo kontaktų iki produktų aprašymų ir klientų atsiliepimų. Galiausiai, elektroninio puslapio turėjimas suteiks jūsų verslui ar asmeniniam prekės ženklui profesionalumo bei būsimiems klientams sukels papildomą pasitikėjimą jumis.

Nusprendei pradėti? Puiku!

Nuo ko pradėti?

Prieš pradedant savo internetinės parduotuvės ar elektroninės svetainės kūrimo procesą, pravartu įvertinti kelis aspektus. Pirmiausia, apsvarstykite kiek laiko norite ir galite skirti šiam procesui – galbūt svetainės norite jau šiandien, o gal esate pasiruošusi palaukti kelis mėnesius? Antra, įsivertinkite turimą biudžetą bei nuspręskite kiek galite skirti svetainės dizainus ir/ar programavimui bei kas mėnesiams mokesčiams. Taip pat apgalvokite būsimos svetainės personalizacijos lygį – ar norite unikalių funkcijų, o galbūt jums pakaks tik pagrindinių funkcionalumų.

8 žingsniai, kurie padės susikurti internetinę svetainę

Įsivertinus šiuos laiko, finansų ir personalizacijos lygio aspektus, atėjo laikas pradėti žengti žingsnius jūsų internetinės svetainės kūrimo link.

Happy Lets Go GIF by Rosanna Pansino

1. Platformos pasirinkimas

Pagrindiniai dalykai, į kuriuos svarbu atsižvelgti renkantis platformą yra kaina, kitų vartotojų atsiliepimai bei įrankiai, kurių reikės jūsų verslui. Taip pat būtinai įsitikinkite, kad platforma siūlo pagalbą vartotojams – kuriantis svetainę pirmą kartą jos tikrai prireiks, nes neabejotinai kils daugybė klausimų. Populiariausios platformos - WordPress, Wix, Zyro, Weebly, Squarespace, Zyro, Squarespace ir kitos.

Nieko nelaukdama, atskleisiu savo asmeninį favoritą - Zyro. Tiek kurdama internetinius puslapius savo verslams, tiek matydama, kaip tai daro dešimtys mano klienčių, įsitikinau, kad tai yra pats geriausias ir patogiausias būdas susikurti savo elektroninę svetainę.

Štai keli dalykai, dėl kurių rekomenduoju Zyro:

  • Platformos naudojimo paprastumas. Pati tikrai nesu nei programuotoja, nei grafikos dizainerė, tačiau su Zyro pateikiamais įrankiais ir funkcijomis, profesionaliu svetainių kūrėjų gali pasijausti bet kas!
  • Svetainės "užkrovimo" greitis. Būsiu atvira - nei vienas žmogus nešvaistys savo laiko laukdamas, kol jam "užkraus" lėtą ir stringantį internetinį puslapį. Greita ir sparti svetainė ne tik pagerina vartotojų patirtį, bet taip pat padeda generuoti pardavimus ir užimti aukštesnes pozicijas paieškos sistemose - būtent to galite tikėtis naudojantis Zyro.
  • Nepriekaištingas klientų aptarnavimas. Pradėjusi naujus projektus, jiems atiduodu ne tik visą save, bet it visą savo laiką, įskaitant vėlyvus savaitgalio vakarus ir naktis. Būtent todėl 24/7 klientų aptarnavimas man yra tiesiog būtinas ir šiuo klausimu Zyro komanda manęs nė karto nenuvylė. Visada džiaugiuosi gaudama greitus ir išsamius atsakymus į savo klausimus - ypač kai juos rašo tikri žmonės, o ne užprogramuotos sistemos. :)
  • Itin prieinama kaina. Be jokių abejonių, Zyro yra labiausiai "įkandamas" internetinės svetainės kūrimo sprendimas. Iki šiol maloniai stebiuosi jų siūlomu kainos ir kokybės santykiu.

2. Domeno pasirinkimas

Domenas – tai jūsų interneto svetainės adresas (pvz.: delfi.lt) ir el. pašto adreso kamienas (pvz.: info@delfi.lt).

Nežinai, ar Tavo trokštamas domenas yra laisvas? Tai pasitikrinti gali čia.

Žinoma, galite pasirinkti ir nemokamą sub-domeną (pvz www.ingosblogas.wordpress.com), tačiau toks variantas retai atrodo profesionaliai, todėl rekomenduoju pasirinkti tokį domeną, kuris sutaptų su jūsų verslo pavadinimu ar jūsų vardu (pvz www.sheisglowing.lt). Atkreipkite dėmesį ir į jūsų domeno galūnę – ar jums reikalinga svetainė su .lt ; .com ar, pavyzdžiui, .info ar pan.

3. Prekės ženklo kūrimas

Kuriant savo prekinį ženklą, atsižvelkite į šiuos dalykus:

  • Pavadinimas – jis turi būti trumpas, lengvai įsimenamas bei gerai apibūdinantis jūsų veiklą arba siūlomus produktus;
  • Logotipas – tai svarbi jūsų įmonės vizualinė išraiška;
  • Šūkis – pabandykite įprasminti tai, kuo jūsų prekės ženklas išsiskiria iš kitų, esančių toje pačioje industrijoje;
  • Spalvos – būtų puiku, jei jūsų prekinio vardo spalvinė gama derėtų prie jūsų logotipo;
  • Šriftas – pagalvokite, koks šriftas geriausiai atskleis jūsų prekės ženklą, tačiau nepamirškite ir patogumo, universalumo ir funkcionalumo.

4. Dizainai ir šablonai

Kadangi tinklalapio šablonų pasirinkimas yra be galo platus, pirmiausiai susisiaurinkite paiešką pasirenkant jums aktualiausią kategoriją, o tada rinkitės jums vizualiai patraukliausią pavyzdį. Visgi, nors vizualus įspūdis ir yra labai svarbus, nepamirškite pagalvoti ir apie funkcionalumą - labai svarbu užtikrinti, kad tinklalapyje lankytojui bus patogu naviguoti ir rasti informaciją. Žinoma, galima kurti ir absoliučiai invidualų, specialiai suprogramuotą tinklalapį, tačiau pasiruošk, kad tai bus gana ilgas ir brangus procesas (būtent todėl dažniausiai siūlau rinktis patogią tinklalapio kūrimo platformą, kuria naudojantis tinklalapyje susikursite itin greitai).

Zyro siūlo šimtus dizainerių kurtų šablonų, puikiai pritaikytų skirtingoms reikmės ir įvairioms nišoms. Be to, jų siūloma "drag-and-drop" funkcija tinklapio kūrimą paverčia ne tik itin paprastu, bet ir įdomiu - net neabejoju, kad proceso metu galėsi pasijusti tikrų tikriausia skaitmenine dizainere.

5. Nuotraukos ir paveikslėliai

Renkantis nuotraukas jūsų internetinei svetainei labai svarbu įsitikinti, kad jos nepažeidžia intelektinės nuosavybės teisių. Rekomenduoju naudoti nemokamas stock nuotraukas arba įsigyti nuotraukų naudojimų licenzijų – nors tai gali būti ir brangoka, tai tikrai vertinga investicija. Jei planuojate naudoti savo darytas nuotraukas - puiku! Tik įsitikinkite, kad jos kokybiškos ir apgalvotos – būtent tai lems pirkėjų nuomonę ir apsisprendimą. Nuotraukos yra iš ties svarbi sėkmingo internatinio tinklalapio dalis, tad labai rekomenduoju šią dalį kruopščiai apgalvoti. Prieš keliant nuotraukas į tinklalapį, svarbus jas tinkamai pavadinti ir, jei nuotrauka yra labai didelės rezoliucijos, rekomenduojame ją sumažinti, tam, kad tinklalapio krovimo greitis nesulėtėtų.

Get It Larry David GIF by Curb Your Enthusiasm

6. Tekstai ir turinys

Tiesa ta, kad tik jūs pati daugiausiai žinote bei geriausiai suprantate savo verslą. Būtent todėl rekomenduoju svetainės tekstus susikurti pačiai, o tada kartu su specialisto pagalba įsitikinti, kad jie gramatiškai taisyklingi bei tvarkingi stiliaus prasme. Jei manote, kad rašymas tikrai ne jums, drąsiai kreipkites ir į turinio kūrėją, kitaip vadinamą "copywriter", kuris tekstą sukurs už jus (prisijungusios prie She Is Glowing x Dreams Club, rasite prieigą prie sąrašo įvairių palaugų tiekėjų, tad išsirinkti tokį žmogų tikrai nebus sunku).

Taip pat, būtinai nepamirškite pagalvoti ir apie SEO. Kokybiškas SEO (iš anglų kalbos - "search engine optimisation"), padės daugybei potencialių klientų jus atrasti itin lengvai, padidinti tinklalapį aplankančių žmonių skaičių, ir tokiu būdu generuoti didesnius pardavimus.

Beje, ar žinojai, kad kokybiškos internetinių svetainių kūrimo platformos, tokios kaip Zyro, turi dirbtinio intelekto įrankius, kurie sugeneruos logotipą arba SEO reikalavimus atitinkančius tekstus? 😍

7. Elektroninės prekybos funkcijos

Jei kuriate elektroninę parduotuvę, nepamirškite tinkamai nustatyti mokėjimų parametrų. Priklausomai nuo jūsų pasirinktos platformos, galėsite rinktis vietinius arba tarptautinius metodus. Taipogi nepamirškite sukonfigūruoti pristatymo būdų.

8. Svetainės atnaujinimai

Susikūrus savo svetainę, nepamirškite pasidomėti, kaip galite „nuskaityti“ jūsų tinklapio vartotojų patirtį bei optimizuoti svetainę dar geresniems rezultatams. Galiausiai, nepamirškite reguliariai atnaujinti turinio ir užtikrinti, kad jis aktualus ir nepasenęs. Tai užtikrins, kad jūsų tinklalapis kels pasitikėjimą jūsų klientui.

Nori pradėti? Puiku!

Jei perskaičiusi šį straipsnį jautiesi įkvėpta pradėti savo tinklalapį, valio! Kai prieš šešerius metus pradėjau savo verslą, tinklalapis buvo pirmoji mano investicija, kuri tikrai labai atsipirko ;) Tik tuo metu, neturėdama daug žinių, pasirinkau netinkamą ir gana sudėtingą platformą, tad tinklalapį vėliau teko keisti.

Tad dabar, pati išbandžiusi daugybę skirtingų platformų, ir kasdien invidualiai dirbandama begalę moterų ir padėdama joms vystyti ar pradėti savo verslą ir susikurti savo tinklalapį, galiu dar kartą užtikrintai sakyti - Zyro yra mano mylimiausias pasirinkimas!

Get Excited Leah Remini GIF by TV Land

Zyro suteikia visus įrankius, kurių gali prireikti plečiant savo verslą internete, jį valdant bei auginant.

Geriausia šios platformos dalis?

Naudojantis Zyro nereikia jokių programavimo ar dizaino žinių, nes platforma yra itin intuityvi ir lengvai naudojama. Na, o jei iškils klausimų, kaip jau minėjau, Zyro komanda visuomet išsamiai atsakys į visus klausimus!

Nuogąstauji, kad bus brangu? Ir dėl to nerimauti tikrai nereikėtų, nes Zyro turi specialų pasiūlymą būtent Tau - iki 89% nuolaidą pasirinkam planui su nuolaidos kodu DOVILĖ (o tai reiškia, kad tinklalapio kaina prasideda nuo viso labo 1.55 eur. per mėnesį!). Dar daugiau - pasirinkus Zyro planą metams ar daugiau - nemokamas domenas metams dovanų. 

Tad dabar jau tikrai nebeturi priežasties nukėlinėti šios idėjos :)

Užsikaisk puodelį arbatos ir kibk į darbus. Nes pats geriausias pažadas sau – finansinė nepriklausomybė. Ir šis sprendimas - tik Tavo rankose! 🙌✨