Papasakok apie save, kuo užsiimi ir kaip šią veiklą pradėjai?
Esu verslininkė, „MUR MUR apranga” įkūrėja. Kuriame ir siuvame drabužius moterims bei vyrams, po truputi einame ir į vaikų rinką. Šiuo metu turime savo siuvyklą, patys ruošiame gaminius nuo A iki Z, o verslą iš esmės pradėjau iš kiek kitos pusės.
Pirmieji žingsniai buvo taip pat aprangos srityje, tačiau perpardavinėdavau atsivežtus drabužius. Su laiku plėtėmės, tobulėjome ir perėjome prie drabužių siuvimo.
Bene daugiausiai nerimo keliantis etapas vystant savo veiklą yra pati pradžia. Kokių resursų pareikalavo Tavo verslo pradžia? Kaip pavyko rasti atsakymus į visus kylančius klausimus, ypač pasinėrus į visiškai naują industriją, kurioje iki to laiko neturėjai patirties?
Mano verslo pradžiai reikėjo 1000 Eur, daug noro ir tikėjimo savimi. Esu buvusi teisininkė, nusprendus šią, vadinkime prestižinę, profesiją iškeisti į drabužius, prireikė stiprių argumentų tiek sau, tiek artimiesiems, kad sprendimas teisingas. Veiklą jau pradėjus, viskas nebuvo kaip sviestu patepta, prireikė gero pusmečio įsidirbti, metų paskleisti žinią apie save ir susirinkti nuolatinius klientus. Svarbiausia šiuo etapu buvo tikėjimas savo idėja ir jėgomis.
Pačioje pradžioje tokiais elementariais klausimais kaip kur įsigyti drabužių pardavimui konsultavo draugė, kuri turi drabužių parduotuvę. Vėliau, veiklai įsibėgėjant, atsakymus į kylančius klausimus, padėjo atsakyti natūralus žingeidumas. Nuolat mokausi, ieškau tiek nemokamos, tiek mokamas informacijos, dalyvauju įvairiuose projektuose, net ir Jūsų bendruomenėje esu todėl, kad į tai žiūriu kaip į dar vieną galimybę mano verslui.
„Mur Mur apranga“ yra mažas šeimos verslas, kurį vystai kartu su savo draugu. Kokia yra Tavo patirtis valdant verslą kartu savo antrąja puse? Galbūt turi patarimų poroms, svarstančioms nuosavą verslą pradėti kartu?
„Mur mur” mus labai suartino ir padarė tvirta komanda. Neturime vaikų, bet verslą vadiname savo kūdikiu. Jau nepamenu pasivaikščiojimo ar vakarinio pasisėdėjimo, kada nekalbėtume apie savo verslą ir nekurtume ateities planų. Jei kiti sako neįsivaizduoju, kaip galėtume dirbti kartu, aš neįsivaizduoju, kad „Mur mur” galėtų būti tik mano. Nors šiai dienai verslas jau išlaiko mus abu, pradžioje patarčiau vienam turėti papildomą pajamų šaltinį, kaip, pavyzdžiui, mūsų atveju, aš į veiklą pasinėriau pilnai, kol Tautvydas tuo tarpu turėjo kitą veiklą.
Tavo prekės ženklo sėkmė elektroninėje komercijoje yra tikrai pavyzdinė. Kokius patarimus galėtum duoti merginoms, norinčioms atidaryti savo internetinę parduotuvę?
Manau didžioji dalis jaunų verslų susiduria su pagrindinėmis dvejomis problemomis: nežinomybė ir finansai. Pirmą problemą sprendžia elementarus žingeidumas, nuolat mokausi, pavyzdžiui, gamindama vakarienę ir automobiliu važiuodama ilgesnį atstumą, klausau ne muziką, o mokymus. Žinios kuria tvirtą pagrindą. Pavyzdžiui, šiandien manau, kad net ir nepasisekus su „Mur mur”, tikrai imčiausi kito verslo, kadangi jau esu sukaupusi nemažai žinių, būtų daug lengviau.
Dėl finansų, nuostabus dalykas yra Versli Lietuva, kuri teikia nemokamas konsultacijas ir mokymus. Pati dalyvavau ir labai rekomenduoju jų mentorystės programą.
Abi anksčiau minėtas problemas apjungia tokios bendruomenės kaip She Is Glowing x Dreams Club – tinkamai išnaudoti bendraminčių kontaktai turi neįkainojamą vertę.
Kas, Tavo nuomone, yra spindinti moteris?
Man savimi pasitikinti moteris spindi! Nuostabu tai, kad pasitikėjimas savimi priklauso tik nuo mūsų pačių.